GİRİŞİMCİ BULUŞMASI

Girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak amacıyla Girişimci İşadamları Vakfı (GİV), KOSGEB ve TÜGVA iş birliğinde 3-4 Kasım tarihlerinde Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI”na firmalarımızla birlikte katıldık. Girişimciliğin sağladığı katma değer hakkında farkındalığı artırmak, girişimcileri bilgilendirmek, fikir ve ürünlerini ödüllendirirken yatırımcılarla bir araya getirmek ve daha fazla insanı girişimcilik için cesaretlendirmeyi amaçlayan fuara Cumhuriyet Teknokent, 4 girişimci firma ve 1 ön kuluçka firmamız ile katılım sağladık. Bu organizasyonda emeği geçen GİV, KOSGEB ve TÜGVA’ya teşekkür ediyoruz.

ENHASYA A.Ş. Teknofest ödüllü projesi “Otonom Tuvaletli Engelli Hasta Yatağı” adlı ürünü tanıtmak amacıyla katılım sağlamıştır. Türkiye Girişimci Buluşmasının düzenlediği yarışmada ilk 40 firma arasına girerek ücretsiz stant açma olanağı kazanmıştır. Birden fazla yatırımcı ağının koordinatörü ile tanışmış ve ön görüşmeler gerçekleştirmiştir.  

PAPBiL A.Ş. Teknofest ödüllü projesi olan “PAPBiL Yetenek Analizi” ürününü tanıtmak amacıyla katılım sağlamış ve Türkiye Girişimci Buluşmasının düzenlediği yarışmada ilk 40 firma arasına girerek ücretsiz stant açma olanağı kazanmıştır. İki ayrı stantta PAPBiL Yetenek Analizinin tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Birden fazla yatırımcı ağının koordinatörü ile görüşmeler sağlanmıştır.

SEMRUK Yazılım Teknoloji A.Ş. Teknofest ödüllü “Radyografilerden, Dental Hastalık Analizi Yapıp Hastalık Alanını İşaretleyebilen, Yapay Zekâ Temelli Yazılımların Geliştirilmesi” projesi ile katılım sağlayarak projesini tanıtma ve sağlık sektöründe benzer alanlarda çalışan firmalar ile görüşme imkânı sağlamıştır. Bunlar arasında beyin kanaması ve göğüs hastalıkları üzerine yapay zekâ ile hastalık teşhisi yapan Heviai ve kan tahlili sonucu ve mikroskop incelemesini yine yapay zekâ ile geliştiren Nevasoft yer almaktadır.

Ön kuluçka girişimcimiz, “Topraksız Tarım Ev Serası” isimli projesi ile fuara katılmış ve yaklaşık 20 firma ile görüşmüştür. Yatırım ve pazarlama üzerine görüşmeler gerçekleştirmiştir. Proje ürününün ilk satışını gerçekleştirmiş ve şirketleşme sürecindeki işbirlikleri üzerine görüşmeler yapmıştır.